Wiele osób zdecydowało się na posadzkę z żywicy epoksydowej w swoich domach, albo posiada wykonane z niej meble. Jednak nie każdy wie, jak należy pielęgnować powierzchnie, które są nią pokryte. Właśnie czyszczenie i dbanie o nie, pozwoli długo cieszyć się pięknymi podłogami czy stołami.
Co trzeba wiedzieć o czyszczeniu żywicy epoksydowej?
Powierzchnie, które są pokryte zastygniętą już żywicą epoksydową, są nie tylko bardzo wytrzymałe, ale także jeśli są jeszcze czymś pokryte odporne na ścieranie. Jeśli chodzi o meble takie jak stoły czy stoliki, warto zdecydować się na lakierowanie, lub na pokrycie ich specjalną folią, która jest przezroczysta. Warto wiedzieć, że żywica ma właściwości antyelektrostatyczne. Oznacza to, że nie przyciąga kurzu, co sprawia, że to doskonały wybór dla alergików, ale nie tylko.
Jakie detergenty?
Może się wydawać, że podłogi z żywicy epoksydowej wymagają specjalnej pielęgnacji. Ale nic bardziej mylnego, wystarczy regularne odkurzanie i mycie zwykłymi płynami do podłóg. Nie trzeba żadnej dodatkowej pielęgnacji, żeby taka podłoga dobrze się prezentowała. To rozwiązanie jest więc nie tylko dla tych, którzy cenią sobie nowoczesne wnętrza, ale także tych, którzy lubią wygodne rozwiązania.
A jak czyścić blaty?
Tu też nie ma większego zaskoczenia, po powierzchnie takich mebli są pokryte warstwą lakieru, który je dodatkowo zabezpiecza. Jeśli chodzi o czyszczenie takich powierzchni to można to robić szmatką z wodą, lub przy wykorzystaniu innych preparatów, które wykorzystuje się do czyszczenia półek czy blatów. Dobrze sprawdzą się te w aerozolu, czy nawet szmatki, które są już nawilżane różnymi preparatami czyszczącymi.
Piękne meble do każdego wnętrza
Posadzki czy meble z żywicy epoksydowej są nie tylko piękne i bardzo modne, ale także łatwe w utrzymaniu czystości. Nie wymagają żadnych dedykowanych detergentów, a dodatkowym atutem jest fakt, że nie przyciągają kurzu. Z racji tego, że z żywicy epoksydowej można tworzyć różne kształty, a także stosować barwniki, takie meble czy posadzki pasują do każdego wnętrza. Sprawdzą się w tych klasycznych, minimalistycznych, a w loftowych aż proszą się o miejsce w salonie czy jadalni.
Pingback: Fluorescencyjna żywica epoksydowa – czym jest i jak zrobić? Porady 2022