Dlaczego warto zabezpieczyć stół z żywicy za pomocą folii ochronnej?

Dlaczego warto zabezpieczyć stół z żywicy za pomocą folii ochronnej?

Decydując się na zakup jakiegokolwiek mebla, każdy z nas chce, żeby dobrze wyglądał i służył przez wiele lat. Stoły to powierzchnie, które są szczególnie narażone na zarysowania, kontakt z naczyniami o wysokiej temperaturze czy ścieranie. Dlatego jeśli chcemy, żeby stół z żywicy epoksydowej wyglądał dobrze długie lata, warto zabezpieczyć go specjalną folią.

Specjalne zabezpieczenie

Wiele osób, kiedy słyszy o zabezpieczaniu blatu stołu z żywicy za pomocą folii, w pierwszej chwili myśli — przecież to nie będzie ładnie wyglądać. Jednak nic bardziej mylnego, bo dobrze położona i zabezpieczona folia, będzie stanowiła tylko przezroczystą, niewidoczną warstwę. Jednak pod kątem estetycznym, kluczowe jest tu jej umiejętne położenie tak, aby pod powierzchnią folii nie zostały pęcherzyki powietrza. Nie warto samemu się za to zabierać. Jeśli zależy nam na niewidocznym efekcie, warto powierzyć to specjalistom. 

Ochrona przed zarysowaniem

Oczywiście wszystkie blaty stołów z żywicy epoksydowej są zabezpieczane olejem czy lakierem. Jednak warto pamiętać, że jednak te mebla są dość mocno eksploatowane. To miejsce rodzinnych posiłków, odrabiania lekcji, nie rzadko miejsce zabaw, nauki czy pracy. Zwłaszcza meble zrobione na wysoki połysk są szczególnie narażone na ścieranie, zarysowanie. Folia ochronna zabezpiecza nie tylko przed porysowaniem, ale także przed uszkodzeniami mechanicznymi. Uwaga! Należy jednak pamiętać, że zarówno sam blat, jak i pokryty folią nie jest odporny na wysokie temperatury. Wystarczy jednak korzystanie z podkładek, tak aby unikać kontaktu blatu z gorącymi naczyniami.

Właściwości samoregeneracyjne

To jedna z największych zalet tego rozwiązania. Folia ma właściwości samoregeneracyjne. Co to oznacza? Jeśli powstaną nowe rysy czy uszkodzenia, folia pod wpływem ciepła się uplastyczni, a powstałe ubytki się zabliźniają i znikają. Żeby to zrobić samemu, wystarczy zwykła suszarka do włosów.

Jeśli już zdecydujesz się na zakup stołu z żywicy epoksydowej, warto go odpowiednio zabezpieczyć. Taki mebel jest niemałym wydatkiem, dlatego dobrze, o niego odpowiednio zadbać. Nie porywajmy się sami na zabezpieczanie folią, trzeba to zrobić umiejętnie. A dodatkowy plusem jest aż 10-letnia gwarancja na zabezpieczenie.

1 thoughts on “Dlaczego warto zabezpieczyć stół z żywicy za pomocą folii ochronnej?

  1. Pingback: Jak czyścić żywicę epoksydową? Porady 2022 🤩

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

netPOINT - sklepy internetowe