Stelaż

Krok po kroku zbliżamy się ku końcowi. Wiem z doświadczenia, że jak postawimy stół na nogi, wtedy właśnie dochodzi efekt WOW. Nasz spawacz to prawdziwy maestro i tak samo jak ja przy budowie blatu, on nie akceptuje półśrodków przy budowaniu stelaża.

Stelaż musi być dobrze dobrany pod kątem wagi oraz wymiaru stołu. Sugerujemy się wówczas grubością blatu, żeby nasz efekt WOW nie okazał się klapą, bo proporcje blatu do nóg będą zaburzone, a cały projekt na końcu będzie wyglądał topornie (miałem taki przypadek). Niby wszystko gra, blat ładny, ale niesmak pozostaje.

Malowanie proszkowe to punkt obowiązkowy. Nie godzimy się na malowanie nóg natryskiem zwykłą farbą. To ma być odporne na użytkowanie! Czyli zwyczajnie na obijanie mopem, odkurzaczem, rumbą, kopanie butami itd.

Mufki. Dwugwintowe mufy do montowania nóg to konieczność !
Pamiętaj, że twoje stoły to produkt premium. Nie ma tu miejsca na wkręty. To rewelacyjne połączenie blatu ze stelażem. Najlepiej, gdybyś miał różne rozmiary na różne okazje. Ja najczęściej używam h:25mm ś:15mm.

Lakierowanie proszkowe jest najlepszym wyborem do lakierowania stali nóg do stołu z kilku powodów:
Wysoka trwałość. Powłoka lakiernicza uzyskana w wyniku lakierowania proszkowego jest bardzo trwała i odporna na uszkodzenia mechaniczne, takie jak zarysowania, odpryski czy uderzenia. Dzięki temu nogi stołu będą przez długi czas wyglądać jak nowe.

Ochrona przed korozją. Lakierowanie proszkowe zapewnia doskonałą ochronę przed korozją. Dzięki temu nogi stołu będą odporne na działanie czynników atmosferycznych, takich jak wilgoć, deszcz czy śnieg.

Łatwość czyszczenia. Lakierowana powierzchnia jest łatwa do czyszczenia. Wystarczy przetrzeć ją wilgotną ściereczką, aby usunąć zabrudzenia.

Różnorodność kolorów i wykończeń. Lakier proszkowy można nakładać w różnych kolorach i wykończeniach, dzięki czemu można dopasować go do koloru blatu i potem do wystroju wnętrza.

Szpongi. Pamiętaj, pomimo suchego materiału, pomimo odczekania odpowiedniego czasu w formie, nie wyeliminujemy w 100% ryzyka związanego z wyginaniem się blatu. Zminimalizujemy, ale nie wyeliminujemy. Warto zaproponować klientowi rozwiązanie w postaci stalowego wzmocnienia z ceownika walcowanego na gorąco.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

netPOINT - sklepy internetowe