Ile schnie żywica epoksydowa?

Ile schnie żywica epoksydowa?

Żywica epoksydowa ma szerokie zastosowanie. Jest wykorzystywana jako materiał do tworzenia posadzek przemysłowych, ale także coraz chętniej jest stosowana we wnętrzach domów czy mieszkań. Co trzeba wiedzieć o podłodze z żywicy i ile trwa proces jej schnięcia?

Żywica wkracza na salony

Pierwotnie posadzki z żywicy epoksydowej, były wykonywane głównie w budynkach przemysłowych. Takie podłoże jest nie tylko wytrzymałe, ale także łatwe w utrzymaniu czystości. Zainteresowanie tym syntetycznym surowcem stale rośnie. Coraz chętniej podczas budowy czy remontu domu, to właśnie nawierzchnia z żywicy epoksydowej jest brana pod uwagę. Takie podłogi są wykonywane już nie tylko w garażach czy na korytarzach, ale także pojawiają się w salonach. Wiele osób mylnie uważa, że wykonanie takiej podłogi trwa długimi dniami. Owszem, jest to zajęcie wymagające czasu, a także wprawy, jednak sama żywica epoksydowa wiąże się dość szybko.

Ile trwa zrobienie takiego podłoża z żywicy epoksydowej?

Czas wiązania samej mieszanki nie jest duży, już po 10 do maksymalnie 45 minutach, jeśli nie zostanie ona użyta, nie będzie się już nadawać. To ile czasu dane podłoże będzie potrzebowało, żeby wyschnąć, jest zależne od grubości zalania, a także temperatury. Warto pamiętać, że nie należy wykonywać z niej podłoża przy temperaturze poniżej 10 stopni, a górna granica to 30 stopni. Praca w upalne dni więc odpada. Należy też pamiętać, aby po zaschnięciu przez najlepiej 48 godzin nie obciążać tej powierzchni. Po całkowitym wyschnięciu taka podłoga z żywicy epoksydowej będzie nie tylko trwała, ale też niesamowicie piękna. Zanim jednak zdecydujemy się na firmę, która się tym zajmie, upewnijmy się, że pracowała już z tym materiałem, nikt nie chce, żeby wymarzona podłoga zamieniła się w katastrofę.

Koniec nudy

Żywica epoksydowa jest materiałem, który świetnie współpracuje z barwnikami czy dodatkami choćby w postaci piasku kwarcowego. W nowoczesnych i minimalistycznych wnętrzach świetnie sprawdzą się posadzki w kolorze bieli, szarości, czy te o lekko przezroczystym zabarwieniu. W połączeniu ze wspominanym już wcześniej piaskiem kwarcowym taka podłoga będzie się prezentować elegancko. Dla tych o większej fantazji nie ma tu żadnych granic. Posadzki 3D, efekty rzeki, morskich fal, a także wiele innych inspiracji można znaleźć w sieci. Wybierając jednak wzór, czy barwę pamiętajmy, że podłoga ma nam posłużyć długie lata, a im bardziej fantazyjne wzory, tym szybciej mogą się znudzić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

netPOINT - sklepy internetowe