Co można zrobić z żywicy epoksydowej?

Co można zrobić z żywicy epoksydowej?

Żywica epoksydowa jest wykorzystywana w meblarstwie, budownictwie, rękodziele. Dobre właściwości żywicy epoksydowej sprawiają, że można ją wykorzystywać podczas różnych prac. Jakie są jej najpopularniejsze zastosowania?

Meble z żywicy epoksydowej

Stoły i stoliki wykonane z żywicy epoksydowej cieszą się dużą popularnością. Kawałki ”lasu” zatopione w żywicy tworzą piękne i unikalne blaty. Bardzo modne jest wykorzystanie sporego plastra drewna i pokrycie go żywicą. Dzięki niej wszystkie słoje i niedoskonałości nabiorą charakteru i staną się wielkim atutem. Z takiego plastra można zrobić stolik kawowy czy stolik nocny. Można także wykonać większe blaty na stoły, a szalenie modny jest ten z efektem rzeki.

Posadki z żywicy

Wykonywanie posadzek z żywicy epoksydowej jest jednym z jej najpopularniejszych zastosowań. Dzięki, temu, że żywica jest materiałem trwałym, świetnie nadaje się na podłogi w salonie, kuchni czy łazience. Można z niej tworzyć proste kompozycje, ale też prawdzie trójwymiarowe dzieła sztuki. Możliwość zabarwienia żywicy na dowolny kolor daje tu nieskończone możliwości aranżacji. Warto wiedzieć, że jeśli chcemy wykonać posadzkę na zewnątrz, np. na tarasie w takim przypadku lepiej sprawdzi się żywica poliuretanowa.

Biżuteria

Żywica epoksydowa ma też szerokie zastosowanie w rękodziele. Z uwagi na to, że świetnie podkreśla detale i uwypukla kształty, popularne są wisiorki, kolczyki czy inne rzeczy z zatopionymi w żywicy różnymi elementami. Bardzo często są to kwiaty, gałązki drzew, liście paproci. Żywica świetnie konserwuje takie rośliny i pozwala na zachowanie koloru.

Materiał dla każdego

Żywica epoksydowa to materiał, z którym każdy sobie poradzi. Oczywiście jak wszystko wymaga to trochę wprawy, jednak radość z samodzielnie wykonanych przedmiotów zawsze jest ogromna.

2 thoughts on “Co można zrobić z żywicy epoksydowej?

  1. Pingback: Ile schnie żywica epoksydowa? ⏳ Porady 2022 r. ➡️ Sumerbel

  2. Pingback: Zastosowanie żywicy epoksydowej. Porady 2022 - Sumerbel

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

netPOINT - sklepy internetowe