Wylewanie żywicy – proste a jednak.

Znając wymiary powierzchni do wylania: długość, szerokość i grubość kanionu, wiesz, ile będziesz potrzebować żywicy.

Wybierasz producenta, który Ci najlepiej odpowiada i zamawiaj.

JAK ZNALEŹĆ ODPOWIEDNIĄ ŻYWICĘ?
Pamiętaj, żeby przede wszystkim dobrać rodzaj żywicy i utwardzacz, abyś mógł wylać daną wysokość i nie zagotować płynu w formie. Ja sprzedaję w sklepie internetowym zestawy, żebyś nie zastanawiał się, w jakich proporcjach je kupić. W konkurencyjnych cenach!
Kliknij i sprawdź.

Tutaj nie ma tak, że jedna firma jest lepsza, a druga gorsza. Pierwsza po prostu jest inna od drugiej. Różnią się i to sprawia, że jedni wykłócają się z drugimi w komentarzach na grupach o tematyce żywicy, która jest lepsza, a która gorsza. Jedna jest po prostu bardziej przejrzysta, inna mniej, ta jest rzadsza, ta bardziej gęsta, ta się bardziej pieni, ta zastyga w dzień, a tamta w trzy dni itd… Nie o to chodzi. Chodzi o to, która Ci najbardziej odpowiada, z którą się Tobie najlepiej pracuje.

Sam korzystałem z kilku różnych bardziej i mniej znanych firm, aż zakończyłem poszukiwania na Techniart.

Według mnie jest rzadsza w rozlewaniu, a zależy mi na tym, aby płynna żywica jak najgłębiej penetrowała zakamarki i szczeliny stołu. Zdecydowanie mniej się napowietrza podczas mieszania, w stosunku do znanych, konkurencyjnych marek na rynku.
Pamiętaj, żeby mieszać żywice z utwardzaczem w dwóch pojemnikach.
Dość istotnym elementem jest również samo mieszanie żywicy w odpowiednich proporcjach. Jak i to, żeby pamiętać o mieszaniu żywicy w dwóch wiadrach, po to, żeby płyny się nam dokładnie wymieszały. W przeciwnym razie po zastygnięciu w miejscach, które dobrze się nie połączyły żywica będzie ciągle miękka i lepka. W pierwszym wiadrze mieszamy żywicę z utwardzaczem w odpowiednich proporcjach, przez około 3 minuty, następnie całość przelewamy do czystego wiadra, tam dodajemy pigment/barwnik i mieszamy ponownie około 2 minuty.

Gruntowanie desek.
Ta czynność jest ważna, jednak przyznam, że przeze mnie czasem (zależy od rodzaju drewna) bagatelizowana. Po przeprowadzeniu wielu testów nie stwierdziłem znaczącej różnicy z zagruntowaniem i bez. Uważam, że boki może i tak, w zależności od stanu i gatunku drewna (bardziej lub mniej zniszczone, zmurszałe, popękane, porowate), jednak górę deski nie ma potrzeby, i tak to później będzie planowane/frezowane.

UWAGA. Mile widziane naczynie próżniowe. Jeśli go nie masz, to, to co masz wylać na raz, wylej na dwa. Wtedy bąbelki będą miały krótszą drogę do pokonania, żeby się wydostać z żywicy. Pamiętaj też, że warto żywicę ogrzać w pokojowej temperaturze, żeby jeszcze lepiej penetrowała zakamarki.

Ma doskonałą przejrzystość i dostępny jest szeroooki asortyment produktów na każdą okazję.

Pamiętaj, że i tutaj czyhają na Ciebie niespodzianki, które również mogą się przełożyć na opóźnienie w czasie realizacji oraz utratę części zarobków.

Stosuj się do mieszania płynów w proporcjach, które są jasno opisane na etykiecie produktu. Zapobiegnie to takim sytuacjom, jak: zagotowanie żywicy, za długi czas zastygania, pęknięcie blatu w formie lub w trakcie odrywania blatu od ramy.

Stosuj maskę oraz okulary ochronne przy wlewaniu, mieszaniu oraz wylewaniu żywicy i utwardzacza do pojemnika bądź formy! Bezpieczeństwo przede wszystkim.

Żywica do stołów?
Skubany a jednak. Sprzedaje nam swoją żywicę!
Zgadza się i nie ma w tym nic złego pod warunkiem, że produkt, który sprzedajecie jest sprawdzony i możecie go polecić z czystym sumieniem. Tak jak ja tę żywicę,
Długo nieużywany pigment należy ogrzać i dobrze wymieszać.

Pęcherzyki powietrza mogą powstać w żywicy podczas jej mieszania, wylewania lub utwardzania. Jeśli pęcherzyki powietrza nie zostaną usunięte, mogą osłabić żywicę. Czasochłonne też jest usuwanie ich po kolei. Jeśli nie masz naczynia próżniowego, staraj się używać mieszadła nienapowietrzającego.

Pamiętaj o okularach ochronnych, są bardzo ważne. Kolejna sprawa to maseczka. Nie pochylaj się nad utwardzaczem. O ile żywica w zasadzie nie ma zapachu, to utwardzacz jest duszący i agresywny w zapachu. Rękawiczki gumowe, lateksowe. Do minimum wyeliminuj kontakt skóry z żywicą i utwardzaczem.
Poniżej tabelka, która pokazuje w jakich proporcjach mieszamy żywicę Techniart z utwardzaczem.
I tak dalej i tak dalej…


PAMIĘTAJ, ŻEBY DOCISNĄĆ DESKI ŚCISKAMI LUB DOCIĄŻYĆ JE CZYMŚ CIĘŻKIM, ŻEBY POZIOM ŻYWICY NIE PODNOSIŁ MATERIAŁU Z DNA FORMY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

netPOINT - sklepy internetowe