Sumerbel (czyt. Sumerbel) 

plik social media ciemne tło

Choć chciałoby się powiedzieć Samerbel to jednak nie mowa tu o lecie. Sumerbel – stoły z pasją. 

Naukowcy w wielu niezależnych źródłach chcą ustalić pochodzenie człowieka i o ile na pochodzenie człowieka jest już kilka wersji to w kwestii najstarszej znanej nam cywilizacji, nie ma wątpliwości. Witamy w starożytnym SUMERze.

Są przypuszczenia, że ów Sumer jest początkiem dziedziny nauki historii Świata na czele z panteonem Bogów Annunaki. Cywilizacja, która zamieszkiwała ziemię między dwoma rzekami, Eufratem a Tygrysem była najbardziej rozwiniętą ze wszystkich nam znanych. Wiodła prym pod kątem technologicznym, jaki i świadomościowym.

Teraz Drewno. Magiczny materiał, którego używamy do tworzenia niezwykłych stołów. Choć zdaje się, że jako nowoczesne społeczeństwo dziwnie zapomnieliśmy docenić rolę drzewa w rozwoju Świata oraz każdej Ery z osobna.

Historycy dzielą epoki na Kamienia, Miedzi, Brązu i Żelaza. Dlaczego nie mamy wzmianki o drewnie, jakby nie odegrało w rozwoju cywilizacji znaczącej roli?

Za pomocą drewna ogrzewaliśmy domy, również z drewna wybudowane. Tworzyliśmy drewniane prymitywne narzędzia do uprawy roli i prac na gospodarstwie oraz narzędzia do obrony i zdobywania pożywienia.

Drewnianymi okrętami odkrywaliśmy nowe Kontynenty. 

Wynalezienie drewnianego koła, które przyczyniło się do przełomowego wzrostu tempa gospodarki dzięki nowym możliwościom transportu dużych ciężkich ładunków na znaczne odległości.

Czy drewno o swoich magicznych właściwościach aż chciałoby się rzec . . . umiejętnościach, nie powinno znaleźć się w górze tej stawki, chociażby na równi z Kamieniem, Miedzią, Brązem czy Żelazem?? Fascynujące.

Skupmy się teraz na kształcie drzewka w naszym logo. Przypomina drzewo, które jest głównym naszym materiałem wykorzystywanym przy produkcji stołów, a w rzeczywistości jest uproszczonym kształtem wzoru na żywicę epoksydową widzianym przez mikroskop.

Kolory użyte w logo też nie znalazły się tutaj przypadkowo. Od wieków we wszystkich wierzeniach i księgach kolor złoty oznacza oczyszczony otwarty umysł, fioletowy zaś oznacza intuicję, percepcję i zrozumienie.

Przyszła pora na inicjały, które finalnie wchodzą w listę elementów, z których zbudowane jest nasze logo.

Pozdrawiamy, Magda i Bartek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

netPOINT - sklepy internetowe