Jak zabezpieczyć stół z żywicy?

Jak zabezpieczyć stół z żywicy?

Stoły z żywicy epoksydowej są ostatnio jednym z gorętszych trendów jeśli chodzi o wyposażenie wnętrz. To nie tylko meble, to prawdziwe dzieła sztuki, dzięki którym każdy może mieć kawałek lasu zaklęty w żywicy we własnym domu. Jak dbać o taki mebel, żeby służył długie lata?

Zabezpieczenie przed rysami

Podczas tworzenia stołów z żywicy epoksydowej, każdy z nich jest zabezpieczony impregnatem. Najczęściej używa się do tego olej lub lakier w kolorze bezbarwnym, które nie zmieniają wyglądu mebla. Dzięki temu zostaje on dodatkowo zabezpieczony i pozwala na długie lata używania. Podstawową funkcją tej powłoki jest ochrona przed zarysowaniami, jakie mogą się pojawić podczas codziennego stosowania.

Trwałość żywicy

Żywica epoksydowa jest materiałem bardzo trwałym. Połączenie drewna wysokiej jakości z takiej właśnie żywicy sprawia, że stoły czy stoliki kawowe przez wiele lat będą dobrze służyć. Taki stół to nie mały wydatek. Biorąc jednak pod uwagę połączenie niepowtarzalnego wyglądu i trwałości, to zdecydowanie dobry wybór. Jeśli chodzi o codzienną pielęgnację takiego mebla, to nie różni się ona niczym od standardowego dbania o meble. Nie ma konieczności zakupu specjalnych środków czy preparatów do mycia i czyszczenia takiego blatu. Spokojnie można korzystać z tych środków, jakie używamy choćby do mycia blatów czy frontów kuchennych.

Folia do zadań specjalnych

Dodatkowym zabezpieczeniem stołów z żywicy epoksydowej jest folia. Pewnie pierwsza myśl, jaka się pojawia — jak to będzie wyglądać? Folia jest całkowicie bezbarwna, a jej umiejętne położenie sprawia, że jest idealnie dopasowana nawet do nieregularnych kształtów, które często mają takie stoły. Co ciekawe taka folia ma właściwości samoregeneracji. Pod wpływem ciepła czy promieni słonecznych rysy i uszkodzenia zabliźniają się i znikają. O wysokiej jakości tego rozwiązania świadczy fakt, że producent daje aż 10 lat gwarancji na takie foliowanie. Po ściągnięciu folii mebel będzie w takiej kondycji, jak przed jej nałożeniem.

Uwaga z gorącym

Stoły z żywicy epoksydowej nie mają powłoki odpornej na gorąco. Dlatego w codziennym użytkowaniu warto korzystać z podkładek, które go zabezpieczą. Wykorzystanie folii, która zapewni ładny wygląd i dodatkową ochronę to świetny wybór. Dzięki temu, mebel będzie pięknie wyglądał długie lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

netPOINT - sklepy internetowe