Stół epoksydowy do salonu

Stół epoksydowy do salonu

Jednym z coraz bardziej wyróżniających się trendów w kwestii wystroju wnętrz są meble z żywicy epoksydowej. Możliwość posiadania unikatowego egzemplarza, jedynego w swoim rodzaju sprawia, że idealnie podkreśli charakter każdego wnętrza. Jakie stoły epoksydowe są najlepsze do salonu?

Kawałek lasu w domu

Jednym z powodów popularności mebli z żywicy jest coraz częstsze wykorzystywanie naturalnych elementów w wyposażeniu domowym. Stawiamy raczej na minimalizm i materiały wysokiej jakości, które posłużą nam wiele lat. Stoły z żywicy epoksydowej do salonu to możliwość posiadania kawałku lasu wewnątrz domu. Nieregularne kształty i ciekawe słoje sprawiają, że są one jeszcze piękniejsze. Podczas zalania drewna żywicą wszystkie te detale są właśnie doskonale uwydatnione. Nie ma dwóch takich samych drzew, tak samo nie ma dwóch takich samych mebli. To idealny wybór do nowoczesnych i loftowych wnętrz. Takie stoły świetnie się prezentują także we wnętrzach w klimatach industrialnych. W zależności od koloru i kształtu można go idealnie dopasować.

Jaki kształt wybrać?

Tu tak naprawdę wiele zależy od Twojej wyobraźni. Można stworzyć różne formy, dzięki czemu stół może mieć okrągły czy prostokątny blat. Ciekawym rozwiązaniem jest postawienie na nieregularny brzeg drewna i jego podkreślenie. Pamiętaj jednak, że decydując się na któryś z kształtów, musisz mieć na uwadze także jego funkcjonalność. Przecież to właśnie stół w salonie jest miejscem, gdzie spędzamy sporo czasu — jedząc, ucząc się, pracując czy bawiąc całą rodziną. Większe wodze fantazji można puścić w kwestii doboru kolorystyki. Żywica epoksydowana sama w sobie jest bezbarwna, ale można zastosować różne barwniki, które mogą jeszcze bardziej podkreślić unikatowy charakter mebli. Połączenie drewna z brązową żywicą to klasyczne rozwiązanie, które będzie pasowało do każdego wnętrza. Bardziej odważni mogą się zdecydować na zieleń czy turkus. Wtedy taki stół będzie także niesamowitą ozdobą w każdym wnętrzu.

Jak to jest z trwałością?

Pewnie zastanawiasz się, czy taki stół będzie trwały. Przecież to jednak niemały koszt, więc z pewnością nie chcesz się rozczarować. Żywica epoksydowa jest materiałem bardzo trwałym. To ważne, charakteryzuje się też odpornością na zarysowania i ścieranie. Decydując się na taki mebel, możesz być pewny, że będzie ci długo i dobrze służył. 

1 thoughts on “Stół epoksydowy do salonu

  1. Pingback: Sumerbel  (czyt. Sumerbel) – stoły z pasją. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

netPOINT - sklepy internetowe