Jak powstają stoły z żywicy epoksydowej?

Jak powstają stoły z żywicy epoksydowej?

Meble z żywicy w ostatnim czasie cieszą się coraz większą popularnością. Nic w tym dziwnego, coraz chętniej umieszczamy w naszych wnętrzach meble z naturalnych materiałów. Samo drewno cieszy się wielką popularnością. Meble z niego pasują to wnętrz industrialnych, nowoczesnych i klasycznych.

Jak powstają stoły z żywicy?

Taki mebel przy odrobinie chęci i zapału można wykonać samodzielnie. Deski o nieregularnych kształtach, czy plastry drewna ze słojami idealnie nadają się jako baza to stolika. Wystarczy umieścić te elementy w formie i zalać żywicą epoksydową. Jeśli chodzi o kształt formy, wszystko zależy od naszego pomysłu. Stoliki najczęściej są owalne, ale jeśli zamarzymy o kwadratowym blacie, to wystarczy wykonać taki kształt formy. Wodze fantazji można także puścić w kwestii kolorystyki. Sama żywica jest przezroczysta, ale można ją wymieszać z barwnikami. Drewno świetnie wygląda z żywicą w kolorze mocnej zieleni, a odważniejsi chętnie sięgają po mocniejsze barwy takie jak turkus. Opalarka przyda się do usunięcia pęcherzyków powietrza. Kiedy mebel zastygnie, pozostaje wyszlifowanie papierem ściernym i wypolerowanie. Pozostaje jeszcze przykręcenie nóg w wybranym stylu. Takie meble często są łączone z czarnymi, matowymi elementami. Stalowe nogi mogą być zagięte pod różnym kątem. Wybór takich rozwiązań jest naprawdę spory. Otwory szybko można zrobić za pomocą frezarki. I tyle, stolik gotowy.

Meble unikatowe

Nie ma dwóch takich samych drzew, tak samo nie ma dwóch identycznych mebli stworzonych tą metodą. Nawet drewno z pęknięciami ma swój urok, a ubytki można zalać żywicą. Satysfakcja z własnoręcznie wykonanego stołu z pewnością będzie warta włożonej w to pracy. Stoliki z żywicy i drewna doskonale nadają się jako kawowe, małe ławy czy stoliki nocne. Coraz częściej pojawiają się także większe projekty, takie stoły z pewnością świetnie będą się prezentowały w nowoczesnej jadalni czy sali konferencyjnej.

Zalety żywicy

Nie bez powodu żywicę stosuje się zarówno na podłogi, jak i do zatopienia w niej drewna czy nawet roślin. Żywica po zastygnięciu jest materiałem, który cechuje się wysoką odpornością na temperaturę i wilgoć. Nic się nie stanie ze stołem, jeśli postawimy na nim gorące naczynie czy rozleje się kubek kawy. Dodatkowo ostatnia warstwa ochronna położona na żywice zabezpiecza drewno przed uszkodzeniami. Jeśli chodzi o aspekty wizualne, to ten materiał doskonale podkreśla uniwersalny charakter każdego użytego fragmentu drewna. Świetnie uwydatnia słoje, podkreśla nieregularne kształty.

1 thoughts on “Jak powstają stoły z żywicy epoksydowej?

  1. OLAS says:

    Nie spodziewałam się, że żywica jest tak cudownym materiałem do tworzenia wręcz dzieł sztuki😲Na pewno połączenia drewna i żywicy daje unikatowy wygląd co też wpływa na personalizację twórczą dla Klienta… Muszę zamówić u Was stół jadalniany jak tylko zamieszkam w nowym domu…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

netPOINT - sklepy internetowe