Stół z plastra drewna z żywicą

Stół z plastra drewna z żywicą

Trendy związane z wystrojem wnętrz zmieniają się co jakiś czas. Jednak coraz chętniej wybieramy porządne i solidne meble, a także takie, które się wyróżniają. Raczej staramy się powoli odchodzić od kupowania w popularnych sklepach meblowych, co sprawia, że wystój w wielu domach, jest bardzo podobny. Jednym z najmodniejszych trendów, w ostatnim czasie, są stoły z żywicy epoksydowej.

Wyjątkowy mebel

Zatapianie elementów drewnianych w żywice epoksydowej pozwala na tworzenie unikalnych mebli. Nie ma dwóch takich samych drzew, a właśnie ta unikalność, która zostaje dodatkowo podkreślona, jest najważniejsza. Sama żywica jest bezbarwna, ale można wykorzystać barwniki, które sprawią, że stół czy stolik stanie się jeszcze większym dziełem, od którego ciężko będzie oderwać wzrok. Czarna żywica w połączeniu z drewnem prezentuje się bardzo klasycznie i elegancko. Taki stół będzie świetnie prezentował się w salonie czy także w gabinecie, jako miejsce do pracy. Z kolei bardziej odważnie wybierają żywicę w mocnych kolorach granatu czy turkusu. Taki stół z pewnością będzie głównym punktem w każdym salonie.

Stoły z plastra drewna

Plastry drewna są bardzo często wybieranym materiałem do stołów i także stolików. Mogą one być stolikami kawowymi, ale także śmiało, można je wykorzystać jako stoliki nocne, czy nawet piękne stoliki na kwiaty, czy ważne pamiątki. Plastry drewna są świetnym wyborem dlatego, że przekrój drzewa zawiera nie tylko różne, nieregularne słoje, ale także zróżnicowaną kolorystykę. Zalanie takiego plastra żywicą pozwala na wydobycie tych unikatowych kształtów i ich podkreślenie. Jeśli chodzi o sam kształt blatu, to tu możliwości są ogromne. Forma może mieć kształt okręgu, kwadratu czy prostokąta. Często są to kształty właśnie plastra czy nieregularnej deski zatopionej w żywicy.

Trwały materiał

Sama żywica epoksydowa jest materiałem twardym. Dodatkowe zabezpieczenie blatu poprzez lakier, pozwala na stworzenie powłoki, która jest odporna na uderzenia i ścieranie. Warto wiedzieć, że nie jest to materiał odporny na wysokie temperatury. Warto więc stosować podstawki, które taki materiał zabezpieczą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

netPOINT - sklepy internetowe