Czym są stoły epoksydowe od Sumerbel ?

Witamy. Czym są stoły epoxydowe od Sumerbel? Tworzenie pięknych stołów w naszej pracowni to nie jest zwykłe klepanie desek i zalewanie ich żywicą, to coś znacznie więcej, to wartość sama w sobie. Każdy stół epoksydowy jest tworzony ze starannie wyselekcjonowanych desek o ściśle określonej wilgotności. W następnych wpisach postaramy się państwu wyjaśnić co tak naprawdę mamy na myśli.

Wiele czynników wpływa na to, żeby stół, który wychodzi spod naszej ręki robił efekt wow i służył bezproblemowo przez lata. Prace przy stole dzielimy na procesy. Pierwszy to rozmowa z klientem i poznawanie jego potrzeb, staramy się wyciągnąć z tej rozmowy jak najwięcej informacji, które na kolejnych etapach prac okażą się kluczowe dla powodzenia całej misji.

Następnym procesem po zatwierdzeniu zamówienia jest poszukiwanie materiału bądź wybranie czegoś z zaplecza suchych desek, które już posiadamy. Następnie deski są przygotowywane do zalania w specjalnie przygotowanej formie. Każdy stół to inna historia, każdy stół to kolejna lekcja i nauka z niej płynąca w drodze do doskonalenia się w sztuce tworzenia rzeczy pięknych. Drewno nie zawsze chce z nami współpracować i nie rzadko płata figle. Jest nieprzewidywalne. Musimy wybiegać do przodu, planując kolejne etapy prac.

Wreszcie zalewamy kompozycje desek, materiału i rekwizytów w formie wcześniej wybraną żywicą. Paleta kolorów ma około 140 barw, odcieni i sposobów na pokazanie nam swojej wyjątkowości. Następny proces po zalaniu to oderwanie po określonym czasie naszego blatu. Takie brzydkie kaczątko jest przewiezione do działu obróbki, gdzie nadajemy już ostateczny kształt i wszystko zaczyna składać się w sensowną całość. Ten proces to kontynuacja zmagań z nieprzewidywalną naturą drewna zaklętego z płynnym szkle.

W międzyczasie spawane i malowane są nogi, również tutaj mamy do wyboru niemal nieograniczony wachlarz wzorów stelaży oraz szeroką gamę kolorów. Wracamy do naszego blatu. Jeżeli blat nie wymaga poprawek, co czasem się zdarza po zakończeniu obróbki trafia do lakierni.

Lakiernia to również bardzo ciekawy i precyzyjny proces. To taka wisienka na naszym epoksydowym torcie. Tutaj, jak w poprzednich procesach również idealne wywarzenie proporcji oraz wiedza o tajnikach lakierowania odgrywają ważną rolę. Temperatura powietrza, jego wilgotność i czas mają bezpośredni wpływ na finalny efekt końcowy, jeśli któryś z tych kryteriów nie jest spełniony, proces powtarzamy do skutku.

Na końcu najlepsze. Najwięcej satysfakcji daje nam montowanie nóg. Całość w wykończonym na TOP blatem prezentuję się kapitalnie. Jeszcze tylko zapakować w miękką gąbkę nasz stół i może wyjeżdżać do klienta. Stół dowozimy osobiście, bo tylko wtedy mamy pewność, że dojedzie w nienaruszonym stanie.

Przed chwilą poruszyliśmy poszczególne etapy budowania stołu. To pasjonujące zajęcie. Więcej o każdym z tych etapów w następnych blogowych wpisach. „Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm rodzi jakość, jakość rodzi luksus”. My nazywamy się Bartłomiej i Magdalena. A to jest firma Sumerbel – stoły z pasją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

netPOINT - sklepy internetowe